Apie Europe Direct

Visagino Europe Direct informacijos centras (VED-IC) nemokamai konsultuoja gyventojus apie Europos Sąjungos politiką, teisinę bazę, programas ir finansavimo galimybes, atsako į užklausas telefonu ir el. paštu, padeda rasti reikiamos literatūros ES tematika centro skaitykloje ir informacijos internete.
VED-IC veikloje itin didelis dėmesys skiriamas teminių renginių organizavimui. Atsižvelgiant į Europos Komisijos siūlomus komunikacijos prioritetus,  nuolat rengiami seminarai, susitikimai, konferencijos, parodos, konkursai ir kiti renginiai.
VED-IC  jūs galite paskambinti nemokama Europe Direct informacijos linija 0080067891011.

Į Europe Direct skambučių centrą Briuselyje jūs taip pat galite kreiptis iš bet kurios Europos Sąjungos šalies nuo pirmadienio iki penktadienio 9.00–18.30 val. Kitu laiku galite palikti balso pašto žinutę;

Jūs dabar galite užduoti klausimą, į kurį atsakys VED darbuotojas:
Užduoti klausimą
Visagino Europe Direct informacijos centras, kurio priimančioji organizacija yra Visagino kultūros centras, dirba nuo 2009 metų. Jis papildė Lietuvoje jau veikusius 9 Europos informacijos centrus Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje.

28-iose  Europos Sąjungos šalyse veikia 500 Europe Direct tinklo centrai, kurie 2013-2017 m. pradėjo naują veiklos etapą.

Visagino Europe Direct informacijos centro 2017 m. veiklos planas

Eil. Nr. Renginio/Veiklos pavadinimas Laikas Turinys
1. Socialinė žiniasklaida – Facebook 2017 https://www.facebook.com/edvisaginas?fref=ts
Informacija apie ES ir Centro veiklą. Diskusijų skatinimas.
2. Leidinys “Europietiškas Visagino meniu” 2017 Bus išleistas leidinys apie daugiataučius Visagino žmones, kurie iš vienos istorijos (miesto įsikūrimo) turėjo pereiti į ES vertybių istoriją. Svarbu įprasminti  socialinius, kultūrinius ir ekonominius integracijos procesas, gebėjimą sugyventi su skirtingomis kultūromis.
3.  4 renginių – diskusijų ciklas “Kas Po to?” 2017 m. Renginių metu, kurių pagrindiniai  pranešėjai – jauni, visuomenėje matomi lyderiai, dalinsis savo patirtimis su moksleiviais, kaip pasirinkti profesinę sritį po mokyklos. Taip pat bus kviečiami žymūs Lietuvoje žmonės, kurie savo patirtimi ir pasiekimais įkvėps jaunimą.
Renginiai skirti tikslinei auditorijai.
4. Intelektinis žaidimas “Europrotai” 2017 m. kovas – gegužė Tęstinis renginys, kuris vyks Ignalinoje ir Visagine. Komandos rungsis dėl „Europroto“ titulo . Klausimų temos: ES vertybės, institucijos, piliečių teisės, aktualios politikos sritys, ekonomika, istorija, geografija. Į žaidimą buvo įtraukti ir socialinės atskirties grupių (neįgalieji) dalyviai.
5. Dalyvavimas renginyje “Creative Shock”. 2017 m. Tai socialinį verslumą skatinantis renginys. Siekdami paskatinti demokratinį veiklos modelį Visagine, norime įtraukti Visagino gyventojus į viešųjų paslaugų teikimo modernizavimą ir koregavimą. Atliksime tyrimą, apkausiant gyventojus, o tyrimo rezultatus pristatysime renginyje „Creative Shock”.
6. Renginiai skirti Europos dienai 2017 m.
Gegužės mėn.
Renginių formatai:
Gatvės meno festivalis tolerancijos tema, integruojant tautines bendrijas, trečiųjų šalių piliečius, gyvenančius Visagine, į meno veiklas. Suorganizuosime diskusiją, parodą tolerancijos tema.
Bus su organizuotas tradicinis, aštuntasis akustinės muzikos festivalis “EuroWind 2017”.
Renginiai skirti plačiai visuomenei ir jaunimui.
7. Kita veikla 2016 m. Pamokėlių apie ES vedimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus moksleiviams. Ekskursijų priėmimas ED.

Bendravimas su lankytojais, konsultavimas, diskusijos. Pagalba ieškant informacijos apie ES internete. Atsakymas į užklausas.

Informacinės literatūros planavimas, leidinių užsakymas http://bookshop.europa.eu
Informacijos apie ES analizavimas, naujienų paieška, įsisavinimas. Bendravimas su žiniasklaida.

Dalyvavimas kitų organizacijų ir socialinių partnerių renginiuose: parodose, mugėse, seminaruose ir kt.

Dalyvavimas EK ir ES atstovybės Lietuvoje mokymuose Lietuvoje ir kitose ES šalyse.

Europe Direct tinklui tenka esminis vaidmuo užtikrinant tiesioginį ryšį su savo šalies žmonėmis