„Europe Direct Visaginas“ pradeda naują veiklos etapą


Paskelbta 3 Geg 2021

 

Gegužės 1 d. Visagine, kaip ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose veiklą pradėjo naujos kartos informacijos centrai „Europe Direct“. 

Tai tęstinis, nuo 2009 m. Visagine veikiantis „Europe Direct“ projektas, tačiau 2021-2025 m. laikotarpio Naujos kartos centrų vaidmuo ir įgaliojimai buvo modernizuoti. Tai nebus stacionarūs/fiziniai informacijos centrai, –  jų veikla bus orientuota  į  piliečių dialogus bei įvairaus formato renginius, kaip antai Konferencija dėl Europos ateities, ir prisidės prie Europos viešosios erdvės plėtojimo.
„Europe Direct“ vadovas teiks vietos žiniasklaidai aktualią informaciją apie ES politiką ir prioritetus, įtrauks ją į savo veiklą ir padės Europos Komisijai stebėti su ES politika susijusius vietos aspektus.

Naujasis centras taip pat skatins aktyvų Europos pilietiškumą mokyklose ir koordinuos veiklą su kitais ES tinklais regionuose ir vietiniais komunikacijos partneriais, taip užtikrinant lengvesnę prieigą prie informacijos piliečiams, organizacijoms bei įmonėms ne tik Visagine, bet ir Zarasų bei Ignalinos rajonuose.

Naujos kartos „Europe Direct Visaginas“ priimančioji organizacija – VšĮ Visagino turizmo plėtros centras.

Lietuvoje veikiantys informacijos centrai „Europe Direct“ glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Europos Parlamento biuru Lietuvoje.

Visa informacijos centrų „Europe Direct“ veikla joje dalyvaujantiems piliečiams yra nemokama.

Kiti aštuoni centrai veiks Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje. Visoje Europos Sąjungoje veiklą vykdys 424 tokie informacijos centrai.

Visu centrų misija –  pristatyti Europos Sąjungą, jos politiką ir vertybes visuose Europos kampeliuose. Jie padės palaikyti svarbų ES institucijų ir piliečių ryšį ir atskleisti, kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, kaip, įgyvendindama programą „NextGenerationEU“ ir siekdama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, skatina ekonomikos atsigavimą. Naujasis „Europe Direct“ tinklas reguliariai teiks objektyvią informaciją Europos klausimais ir kartu diskutuos su piliečiais apie Europos Sąjungos padėtį ir ateitį.

Šiame puslapyje https://eudirect.lt/ esančiame interaktyviame žemėlapyje galite susirasti Jums artimiausią „Europe Direct“ centrą Lietuvoje.

„Europe Direct Visaginas“ vadovė Indrė Gruodienė