Apie Europe Direct

Visagino Europe Direct informacijos centras (VED-IC) nemokamai konsultuoja gyventojus apie Europos Sąjungos politiką, teisinę bazę, programas ir finansavimo galimybes, atsako į užklausas telefonu ir el. paštu, padeda rasti reikiamos literatūros ES tematika centro skaitykloje ir informacijos internete.

VED-IC veikloje itin didelis dėmesys skiriamas teminių renginių organizavimui. Atsižvelgiant į Europos Komisijos siūlomus komunikacijos prioritetus,  nuolat rengiami seminarai, susitikimai, konferencijos, parodos, konkursai ir kiti renginiai. VED-IC  jūs galite paskambinti nemokama Europe Direct informacijos linija 0080067891011.
Į Europe Direct skambučių centrą Briuselyje jūs taip pat galite kreiptis iš bet kurios Europos Sąjungos šalies nuo pirmadienio iki penktadienio 9.00–18.30 val. Kitu laiku galite palikti balso pašto žinutę;

Jūs dabar galite užduoti klausimą, į kurį atsakys VED darbuotojas:
Užduoti klausimą
Visagino Europe Direct informacijos centro priimančioji organizacija yra IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centras, Lietuvoje veikia dar  9 Europos informacijos centrai –  Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje.

27-iose  Europos Sąjungos šalyse veikia 500 Europe Direct tinklo centrai, kurie 2018-2020 m. pradėjo naują veiklos etapą.

Visagino Europe Direct informacijos centro 2019 m. veiklos planas

Eil. Nr. Renginio/Veiklos pavadinimas Laikas Turinys
1. Socialinė žiniasklaida – Facebook 2019 https://www.facebook.com/edvisaginas?fref=ts
Informacija apie ES ir Centro veiklą. Diskusijų skatinimas.
2. Leidinys „Kaip gyventi be šiukšlių“ 2019 Leidinio tikslas – skatinti atsakingą vartojimą visų produktų, pakuočių ir medžiagų , pakartotinį panaudojimą ir utilizavimą, nedegant jų ar iškraunant į žemę, vandenį ar orą. Visa tai kelia grėsmę aplinkai ar žmonių sveikatai.
3.  Intelektinis žaidimas “Europrotai” 2019 m. kovas Komandinis žaidimas „Europrotai“ vyks 4 kartus – vieną kartą per savaitę, kovo mėnesį. Klausimų ir temų turinys bus apie Europos Parlamento rinkimus, ES vertybes, institucijas, piliečių teises. Renginys vyks Visagine, bet pritrauks auditoriją ir iš Utenos regiono. Renginio metu bus skatinama balsuoti EP rinkimuose.

4. Europos dienos renginys Visagine 2019 m. gegužė 1. Mokyklose vyks įvairios viktorinos, žaidimai, kurių turinys EP rinkimai.
2. Komandinis žaidimas “Europrotai” bus organizuojamas tarp 10  – ies Lietuvos regionų neįgaliųjų institucijų. Klausimų temos apie Europos Parlamento rinkimus.
3. X- asis muzikos festivalis “EUWIND”. Bus platinamos publikacijos apie Europos Parlamento rinkimus.
5. Renginys  – „Europos kalbų mozaika“ 2019 m. rugsėjis Europos kalbų dienos tikslas yra stiprinti ir propaguoti visą gyvenimą mokytis įvairias kalbas. Visaginas yra daugiakalbis miestas. Kad tos kalbos neišnyktų ir gyvuotų, jaunoji karta turi būti skatinama jas pažinti ir mokytis. Europos kalbos, kuriomis kalbama Visagine, bus pristatomos kūrybiškai: vyks viktorina, plakatų konkursas, kūrybinė dirbtuvė. Renginys vyks vieną dieną – rugsėjo 26 d.