Apie sportą ir politiką


Paskelbta 16 Rgs 2016

2016 m. rugsėjo 16 d. Visagino savivaldybėje (III aukšto fojė) buvo atidaryta Lietuvos karikatūrų paroda „GREIČIAU, AUKŠČIAU, TVIRČIAU, LINKSMIAU!“ Parodos organizatoriai Visagino Europe Direct informacijos centras ir Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Karikatūrų parodą simboliškai, perkerpant STOP juostą, atidarė Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, mero pavaduotoja Tamara Gaivoronskaja, savivaldybės administracijos direktorius Sergej Mickevič ir direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šiupšinskas.

Paroda veiks Visagino savivaldybėje darbo dienomis 8.00- 17.00 val. iki rugsėjo 30 d.

Norime atkreipti dėmesį, kad šypsena ir juokas – geriausias vaistas nuo visų ligų.
Juokas – geros emocinės sveikatos laidas. Juokas gal ir nepanaikina, bet bent jau gerokai sušvelnina visas neigiamas emocijas ir atitraukia nuo jų dėmesį.

Juokas padeda tobulėti. Į įvykius, keliančius mums stresą, galime reaguoti dvejopai: juos vertinti kaip grėsmę arba kaip iššūkį. Humoras sudėtingomis aplinkybėmis padeda į problemas pažvelgti ne kaip į neįveikiamą kliūtį, o kaip į galimybę išmokti ko nors naujo. Taip mąstydami skatiname save tobulėti ir veiksmingiau spręsti problemas, iškylančias tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

Socialinė juoko nauda. Turbūt esate pastebėję, koks užkrečiamas yra juokas – taigi juokdamiesi skatinsite tai daryti ir aplinkinius, o kartu kelsite bendrą nuotaiką, lengviau megsite kontaktus ar palaikysite gerus tarpusavio ryšius su artimaisiais.

Juokiantis organizme išsiskiria endorfinai, dar vadinami laimės hormonais. Dėl šios priežasties juokas gydo „depresiją“, taip pat slopina stresą, baimę ir nerimą.

Juokas padeda širdies darbui. Juokiantis suaktyvėja kraujo apytaka ir stiprėja kraujagyslės, o tai sumažina širdies priepuolių ir kitų kardiologinių ligų riziką. Merilando universiteto Medicinos mokyklos (JAV) atliktas tyrimas parodė, jog kasdienės 15 minučių juoko širdžiai yra tokios pat svarbios, kaip ir pusvalandžio trukmės treniruotės triskart per savaitę.

Juokas atpalaiduoja raumenis. Dar 1979-aisiais išleistoje profesoriaus Normano Cousinso knygoje „Ligos anatomija“ („Anatomy of Illness“) teigiama, kad juokas sumažina raumenų įtampą ir jie lieka atsipalaidavę iki 45 minučių.

Juokas padeda kvėpavimui. Juokiantis iš plaučių išvaroma daugiau oro nei įprastai – taip jie tarsi išvalomi. Todėl juokas itin naudingas sergantiesiems astma ar turintiesiems su kvėpavimu susijusių negalavimų.
Juokas sumažina kraujo spaudimą. Tiesa, juokiantis spaudimas šiek tiek pakyla, tačiau nurimus jis tampa mažesnis nei buvo prieš tai.

Juokas – mankšta. Tikrai esate patyrę, kai nuo juoko pradeda skaudėti pilvą – tai akivaizdžiausias įrodymas, kad juokiantis dirba pilvo raumenys. Taip pat treniruojama ir diafragma bei pečių linija – pripažinkite, toks sportas daug malonesnis nei „staklės“ sporto salėje.

Juokas stiprina imuninę sistemą. Juokiantis organizme dauginasi antikūnus gaminantys baltieji kraujo kūneliai, taigi kuo daugiau juokiatės – tuo daugiau gaminate „priešnuodžių“ į organizmą besiskverbiantiems įvairiems virusams ir bakterijoms.
Brangūs Visaginiečiai – šypsokitės ir būkite laimingi!
Parodos organizatoriai Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Europe Direct Visaginas.