Europos vystomojo bendradarbiavimo metai – lietuvio Lauryno savanoriška pagalba Tanzanijai


Paskelbta 13 Spa 2015

Savanoriauti galima visur, visaip ir visada. Svarbu norėti. Taip ir padarė mano draugas Laurynas Bunka, kuris leido pasidalinti jo mintimis ir nuotraukomis iš Tanzanijos.
Lauryno tikslas, pasak jo paties, buvo padėti vaikams, kuriems to reikia. Jis drauge su kitais savanoriais ir su vietos gyventojų pagalba renovavo Kilimandžaro kalno papėdėje įsikūrusią mokyklą bei rekonstravo vandens tiekimo sistemą, gyvybiškai svarbią tai pačiai mokyklai ir visai vietos bendruomenei.

„Afrikoje savo darbu bei himno giedojimu, atrodo, savo šaliai gėdos nepadariau, – pusiau rimtai, pusiau juokais sakė Laurynas. – Panašu, kad Tanzanijoje paskleidžiau šiokį tokį garsą apie Lietuvą ir sukėliau vietinių susidomėjimą apie savo kraštą. Tiesa, pati Lietuva prie šios misijos realiai neprisidėjo, neskaitant keleto mano mylimų giminaičių ir draugų, kurių dauguma irgi gyvena ne Lietuvoje. Iš esmės viskas kilo iš mano angliškos darbovietės, su Lietuva neturinčios nieko bendra. Labai džiaugiuosi, kad dalyvaujant projekte nebuvo pateikta jokių sąlygų ir apribojimų, kurie man būtų draudę garsinti Lietuvą. Nes kaip tik dėl to Lietuvos vardas bei simbolika visos misijos metu šmėžavo ir šiuo metu toliau šmėžuoja ne tik po Angliją, bet ir po Tanzaniją. Šią savanorystės misiją iš esmės organizavo bei koordinavo Child reach international fondas (childreach.org.uk)“, – pasakojo Laurynas.

Pasak savanorio, susikalbėti su vietos bendruomene problemų nekilo, nes antra oficialioji Tanzanijos kalba yra anglų. „Vietiniai misijos koordinatoriai, labai malonūs ir linksmi žmonės, išmokė visą mūsų grupę dainuoti svahili kalba jų dainelę, kurią žino kiekvienas aplink Kilimandžaro kalną gyvenantis tanzanietis“, – džiūgavo Laurynas.

Kartu su lietuviu petys petin Tanzanijoje su savo sūnumi darbavosi ir pats Lauryno darbovietės „bosų bosas“ – verslo paveldėtojas, savininkas ir viso pasaulio įmonės filialų, įsikūrusių nuo JAV iki Australijos, generalinis menedžeris, kurio vardu ir vadinasi angliška įmonė.

Atsisveikinant grupės atliktą darbą įvertino bei kiekvienam asmeniškai padėkojo ir pats Tanzanijos švietimo ministras.

Paklausus, kokie žmonės supo jį, savanoris atsakė: „Šaunūs vaikai ir ištvermingos moteriškės“.

Indrė Gruodienė
Visagino Europe Direct informacijos centro vadovė

Nuotr. Phill Asher