„Europrotai “: Žinios liejosi laisvai


Paskelbta 27 Vas 2014

Ignalinoje ir  Visagine įvyko pirmasis pavasarinio žaidimo „Europrotai“ turnyras. Pasak dalyvių, klausimai buvo nelengvi, netradiciniai, bet – įdomūs.

Kaip ir 2012 m, kai startavo “Europrotų” žaidimas, renginio vietos išliko tos pačios: Ignalinoje – restorane “Žuvėdra”, Visagine – restorane “Prospektas”.

Ignalina

Dalyvavo  7 komandos. Džiugu, kad tarpe naujokų buvo „Ignalinos policijos asociacijos“ komanda. Susumavus rezultatus pirmauja „Spaudos klubo komanda“, kurie teisingai atsakė į 38 klausimus iš 51. Tokiu rezultatu ši komanda Lietuvoje užėmė 3 vietą. II ir III vietas kol kas dalinasi „Bombardino“  ir „Eurošprotai“. Dalyvių amžiaus vidurkis 32 metai. Kompetetinga komisija: Olegas Garejevas  – Jaunimo organizacija „Sniego gniūžtė“ ir Rytis Pernavas  – Jaunimo Europos komandos narys.

Visaginas

Dalyvavo 12 komandų. Tarpe naujokų , komandos: Aukštaitijos vilkai“ ir „Nepaskutiniai?“. Juokingiausia, kad pastarieji šiame turnyre užėmė paskutinę, garbingą 12 vietąJ. Visgi  svarbu renkant komandai pavadinimą.

Visagine „Europrotų“ I turnyre pirmauja komanda „DkS“, surinkusi 26 balus. II ir III vietas dalinasi „Aukštaitijos vilkai“ ir „V čiornych botinkach“. Dalyvių amžiaus vidurkis 36 metai. Žaidimo klausimai buvo skelbiami lietuvių ir rusų kalbomis. Rezultatus sumuoti ir renginį organizuoti padėjo Visagino intelektualių žaidimo klubo atstovai Aleksejus ir Natalija Prochorovai.

Apie Visagino “Europrotus” radijo LRT laidoje rusų kalba nuo 16 min. adresu
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1009797745,  www.tts.lt http://news.tts.lt/site/ru/V_Visaginase/23098-Visaginskie_ehrudity_vnov_sobralis_pomeritsja_znanijami_i_logikojj.htm bei http://web.sugardas.lt/aktualijos ( nuo 3:50 min.).

Sekantys “Europrotų” turnyrai vyks kovo 5, 12 ir 19 dienomis. Ignalinoje 18 val., Visagine – 17.30. Dalyviai gali registruotis el. paštais: ignalinos europrotai@gmail.com ir visaginoeuroprotai@gmail.com.

Protų kovos apie Europą vyko 49 Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Juose dalyvavo 2253 dalyviai, susiskirstę į 391 komandas.

Daugiau informacijos apie „Europrotus“ rasite www.pazinkeuropa.lt

Visagino Europe Direct informacija