Interaktyvi paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“


Paskelbta 30 Lap 2016

Visagino kultūros centro „Draugystės“ salėje iki 2016 . gruodžio 31 d. veiks paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“.

Interaktyvi paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“ Lietuvą pristato per įdomias bei netikėtas istorines, kultūrines, ekonomines sąsajas su visomis Europos Sąjungos valstybėmis bei naująja nare Kroatija. Kiekvieną sąsają atspindi specialiai sukurtas objektas (skulptūra), patalpintas į permatomą šešiakampę dėžę, primenančią bičių korio akutę, o visos 28 dėžės sudėtos į bičių korio formos interaktyvų stendą, simbolizuojantį visų Europos Sąjungos šalių „suneštas“ geriausias idėjas.

Paroda kels smalsumą tarsi galvosūkis, nes Lietuvos sąsajos su kitomis Europos valstybėmis yra netikėtos ir galbūt dažnai nežinomos.Kiekvieną sąsajos objektą galima apžiūrėti iš įvairių kampų, jį paliesti, o interaktyviame ekrane sužinoti sąsajos istoriją bei kodėl ją įprasmina tam tikri objektai. Pavyzdžiui, Lietuvos ryšį su Liuksemburgu žymi ypatingą reikšmę šalies kultūrai sovietmečiu turėjęs Liuksemburgo radijas, kurį iliustruoja specialios ausinės su šio radijo simboliais, tuo tarpu, ryšį su Graikija simbolizuoja pirmasis „Šiaurės Atėnų“ laikraščio numeris, priminsiantis, jog Vilnių žymus lietuvių tautos intelektualas Oskaras Milašius pavadino Šiaurės Atėnais.