Kuo Visaginas gali vilioti investuotojus?


Paskelbta 23 Lap 2016

Visagino Europe Direct vadovė dalyvavo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerijos inicijuotos Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ ketvirtosios kartos pristatyme.

Svarbus Visagino ateities investicijų pritraukimui  buvo Neringos Stroputės ir Modestos Kairytės   įvertintas Visagino regiono potencialas atiliktas tyrimas. Jaunųjų eksperčių  tyrimo metu padaryta išvada, kad Visagino potencialas pritraukti investuotojus slypi ne atominės energetikos žmogiškuosiuose ištekliuose ir jų kompetencijose. Projektų vadovės pažymi, kad vidutinis atominėje elektrinėje dirbančių darbuotojų amžius yra 51 metai, tik 15 proc. jų lietuvių kalba yra gimtoji, anglų kalba taip pat kalba tik apie 15 proc. darbuotojų. Tačiau galimybė pritraukti gamybinius projektus egzistuoja dėl gamybai pritaikytos infrastruktūros ir Visagine veikiančio geriausio Lietuvoje profesinio rengimo centro, rengiančio ypač aukštos kvalifikacijos specialistus gamybos sektoriui. Savivaldybės tarybai ir administracijai pristatytas tolesnių veiksmų planas, kuriam pritarta ir kurį įgyvendinus Visaginas taps dar patrauklesnis užsienio investuotojams. http://kurklt.lt/wp-content/uploads/2016/11/Visagino-prezentacija.pdf

Renginyje taip pat dalyvavo Visagino administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šiupšinskas ir  Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas.