Pirmą kartą Visagine – socialinių lyderių pusryčiai


Paskelbta 19 Bal 2018

Balandžio 23 dieną, 11 valandą IAE regiono verslo ir turizmo informacijos centre Taikos pr. 7 Visagine įvyks pirmieji „Socialinių lyderių pusryčiai“, į kuriuos kviečia „Geri norai LT“ komanda, vykdanti socialinių verslų skatinimo ir vystymo projektą.
Susitikime bus kalbama apie socialinį verslą ir socialines inovacijas, gerąsias Lietuvos patirtis ir ES investicijas. Ilona Javičienė, LRŽŪM Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus patarėja, susitikimo metu pristatys naujausias galimybes socialiniam verslui, patars į ką atkreipti dėmesį rengiant paraiškas.
„Socialinių lyderių pusryčių“ iniciatyvos autorės –„Geri norai LT“ partnerės organizacijos „Reach for Change“ vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer ir Renata Matkevičienė bei „Europe Direct Visaginas“ ir IAE regiono verslo ir turizmo informacijos komanda, kviečia visaginiečius kitaip pažvelgti į visuomenę kamuojančias socialines problemas, ieškoti būdų kaip jas sprendžiant galima būtų sukurti naujas darbo vietas, paskatinti bendruomenės narius įsitraukti į problemų sprendimą.
Socialinių lyderių pusryčiai organizuojami kartu su naujienų portalo Bernardinai.lt komanda, įgyvendinant projektą „Daugiau negu daiktai“, kuriuo siekiama didinti socialinio verslo gerųjų praktikų žinomumą Lietuvoje. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos socialinis fondas.
Šiuo projektu bandoma keisti paplitusią nuostatą, jog ES ir kitų tarptautinių fondų skiriami pinigai yra tik laikina parama, o ne grąžą turinti duoti investicija. Toks požiūris – ypač opi problema socialinių investicijų srityje, kur grąža yra bene sunkiausiai pamatuojama. Investicinėmis lėšomis finansuojamos veiklos traktuojamos kaip trumpalaikės socialinės gerovės injekcijos, kurių rezultatai greitai išgaruoja ir savo vietoje palieka tik finansiškai netvarius sprendimus.
Pažindinant Lietuvos visuomenę su geraisiais socialinių verslų pavyzdžiais ir socialinių verslininkų bendruomenėse diskutuodami apie būdus matuoti arba užtikrinti socialinę ir finansinę grąžą, siekiama prisidėti prie šios problemos sprendimo.
„Geri norai LT“ socialinių lyderių pusryčius organizuoja jau trejetą metų, o nuo praėjusių metų pokalbius apie socialinių problemų sprendimą steigiant ir vystant socialinius verslus siekiama perkelti iš sostinės į kitus Lietuvos miestus. Socialinių lyderių pusryčių svečiais buvo Lietuvos ir užsienio šalių politikai, socialinių verslų steigėjai, nevyriausybinių ir verslo organizacijų darbuotojai ir ekspertai.
Visi norintys kviečiami registruotis į renginį: https://goo.gl/forms/Q8PURICVM0LNAaK73
Daugiau informacijos: Renata Matkevičienė 868788307